Ekonomi

Yatırımcıların ABD tahvil ve hisse senedi tavsiyeleri

Milyarder yatırımcı Stan Druckenmiller, ABD ekonomisine ilişkin endişelerine dikkat çekerek 2 yıllık tahvillerde “devasa” alım pozisyonları açtığını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta katıldığı bir konferansta konuşan Druckenmiller, “Son haftalarda kaygılarım arttı ve kısa vadeli tahvillerde büyük kaldıraçlı pozisyonlar aldım.” Böylece Druckenmiller, aralarında Pershing Square Kurucusu Bill Ackman ve Pimco Kurucu Ortağı Bill Gross’un da bulunduğu, ABD ekonomisine ilişkin olumsuz görüşlerini dile getiren yatırımcıların arasına katıldı.

JPMorgan Varlık Yönetimi Küresel Baş Piyasa Stratejisti David Kelly, ABD hisse senetlerinde yaşanan son düşüş ve S&P 500 şirketlerinin değerlemelerini tarihsel ortalamalara yaklaştıran bilanço döneminin, yatırımcılara gelirleri ve kârları önemli olan “hisse senetlerini” değerleme fırsatı sunduğu görüşünde. piyasa ortalamasından daha hızlı artması bekleniyor.

Ancak Kelly, fiyat/kazanç oranının geçmişe göre yüksek kalması nedeniyle teknoloji hisseleri konusunda hâlâ temkinli davranıyor. Kelly, temel hisselerle karşılaştırıldığında nispeten ucuz görünen hisse senetlerini tavsiye etse de, yüksek faiz oranları ve jeopolitik çalkantılardan kaynaklanan olumsuz rüzgarlar göz önüne alındığında bunun garantili bir karar olmadığını ekliyor.

Kelly, “ABD hisse senetlerindeki fırsat uzun zamandır olduğundan daha iyi görünüyor” dedi ve ekledi: “Girmeye cesaret etmek yeterli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu