Haber

Açlıktan Öldü: Sosyal Medyada Vegan Beslenmesiyle Biliniyor

Vegan beslenme savunucusu sosyal medya fenomeni Zhanna Samsonova’nın (39) Güneydoğu Asya gezisi sırasında sadece egzotik meyve diyeti yemesi sonucu “açlıktan” öldüğü belirtildi.

uzun süredir diyet yapıyorum

New York Post’un haberine göre, Rusya asıllı Samsonova’nın ailesinden alınan bilgiye göre, vegan beslenmeyi sıkı bir şekilde uygulayan Zhanna Samsonova, 21 Temmuz’da ‘açlık’ nedeniyle hayatını kaybetti.

“Denedim ama başaramadım”

Bir arkadaşı basına, Samsonova’nın Sri Lanka gezisi sırasında oldukça bitkin göründüğünü, tedavi için eve gönderildiğini ancak geri döndüğünü söyledi.

Arkadaşı, ‘Üst katta oturuyordum ve her sabah onun cansız bedenini bulmaktan korkuyordum. Onu tedavi görmesi için ikna ettim ama başarısız oldu.’ ifadesini kullandı.

Sadece meyve ile beslendiğini iddia ediyor

Pişmeyen otlarla yapılan yemeklere ağırlık verdiği belirtilen Samsonova’nın son dört yıldır “tamamen çiğ vegan beslenme” uyguladığı ve sadece ayçiçeği tohumu filizi ve meyve ile beslendiği iddia ediliyor.

Samsonova’nın başka bir arkadaşı, son 7 yıldır sadece yerel olarak yetiştirilen nefesi ve durian yediğini iddia etti.

Samsonova’nın annesi ise kızının ölümünü ‘kolera benzeri bir enfeksiyona’ bağladı ancak şu anda otopsi raporunun çıkmadığına dikkat çekildi.

seferihisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu