Yaşam

Gönüllü gençler ve öğretmenler çocuklar için seferber oldu

Nevşehir Belediyesi’nin öğrencilerinin eğitimine katkı sağlamak amacıyla başlattığı proje kapsamında, Nevşehir Belediyesi İstekli Eğitim Merkezi’nde, istekli üniversite öğrencileri ve öğretmenleri, ilk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz kurs veriyor.

Belediye hizmetlerinin yanı sıra gençlik ve eğitim projeleriyle de anaokulundan üniversiteye çocuk ve gençlerin eğitim hayatına katkı sağlamayı hedefleyen Nevşehir Belediyesi, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran liderliğinde geçen yıl Nevşehir’in en büyük gönüllü hareketlerinden birini başlattı. Proje kapsamında Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü İstekli Eğitim Merkezi çatısı altında öne çıkan 25 aday üniversite öğrencisi ve mezun, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik farklı branşlarda açılan kurslarda eğitmen olarak görev aldı.

Merkezde bugüne kadar açılan kurslarda yaklaşık 1.200 çocuğa ücretsiz kurs sunulurken, yaz döneminde açılan Fotoğrafçılık, Matematik, Fen Deney Atölyesi, Akıl ve Zeka Oyunları, Satranç ve İngilizce kurslarına da katılım yoğun oldu. Yaz döneminde halen Paşa Köşkü’nde hafta içi ve hafta sonu düzenlenen kurslara 415 çocuk devam etmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

susurluk-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu